Służba Ratownictwa Specjalistycznego (SRS) to organizacja pozarządowa, składająca się z wykwalifikowanej kadry specjalistów z różnych dziedzin, którzy są gotowi służyć pomocą poszkodowanym ludziom i zwierzętom przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

SRS to silny zespół, którego członkowie posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale również odwagę i determinację, aby niesienie pomocy stało się dla nich priorytetem.

Nazwa organizacji nawiązuje do faktu, że jej członkowie to specjaliści z różnych dziedzin, którzy łączą siły w celu zapewnienia skutecznej pomocy w każdej sytuacji.

Historia powstania SRS sięga roku 2022, kiedy to podczas akcji pomocy dla Ukrainy, organizacja Animal Rescue Poland zdecydowała się na przekształcenie w Służbę Ratownictwa Specjalistycznego. Pomysł stworzenia grupy ratowniczej z wykorzystaniem psów tropiących był już od dawna obecny wśród członków organizacji, a akcja na Ukrainie stała się impulsem do zrealizowania tego pomysłu.

SRS składa się z różnych drużyn, w tym Ratownictwa Wodnego, Animal Rescue Poland, Centrum Szkoleniowego oraz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Każda z drużyn posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, które są wykorzystywane w celu zapewnienia jak najskuteczniejszej pomocy.

Dla SRS najważniejsze jest niesienie pomocy każdej żywej istocie, dlatego organizacja działa z zaangażowaniem i profesjonalizmem, aby zapewnić maksymalną ochronę dla ludzi i zwierząt w każdej sytuacji. Więcej informacji o poszczególnych drużynach można znaleźć w zakładce danej drużyny.