Zakup drona możemy zrealizować dzięki programowi #wzMOCnijswojeotoczenie, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (Kategoria projektu – Bezpieczeństwo)

Z ogromnym entuzjazmem chcemy poinformować, że dzięki hojności i zaangażowaniu Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., nasza Grupa Ratownictwa Wodnego oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza #SRS będzie niebawem wyposażona w najnowocześniejszą technologię, jaką jest dron z kamerą termowizyjną.

Tak zaawansowane narzędzie pozwoli nam działać sprawniej i efektywniej podczas poszukiwań osób zaginionych. To niewielkie, ale wysoce efektywne urządzenie jest w stanie szybko przemierzać duże obszary i dostarczać niezwykle precyzyjne obrazy termiczne w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na wykrywanie i lokalizowanie osób w trudnym terenie między innymi w rejonach rzeki Wisły, co niewątpliwie przyczyni się do znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa ludzi.

Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy,którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojemlokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego,bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska Więcej informacjio programie na stronie https://www.wzmocnijotoczenie.pl

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., dziękujemy za zaufanie i wsparcie! Jest to ogromny krok na przód dla naszej grupy, a przede wszystkim dla całego społeczeństwa, które zyskuje dodatkowe zabezpieczenie dzięki nowym możliwościom, jakie daje ten dron💪🚁🌍

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. https://www.energetycznykompas.pl